Ցուկերբերգը գիտական աստիճան Է ստացել Հարվարդից հեռանալուց 12 տարի անց
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Facebook-ի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը Հարվարդում գիտական աստիճան Է ստացել այն բանից 12 տարի անց, ինչ թողել Է համալսարանը: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նա ինքն Է գրել Facebook-ի իր Էջում:
«Մայրի՛կ, ես քեզ ասում Էի չԷ, որ կվերադառնամ եւ աստիճան կստանամ»,- գրել Է Ցուկերբերգը Facebook-ում: Ցուկերբերգը դարձել Է իրավունքի դոկտոր:
Ապագա միլիարդատերը Հարվարդում սովորել Է 2002 թվականից: 2004 թվականին նա դարձել Է Facebook սոցիալական ցանցի հիմնադիրներից մեկը, իսկ հաջորդ տարի թողել Է համալսարանը, որպեսզի ավելի շատ ժամանակ տրամադրի ընկերության զարգացմանը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Цукерберг получил ученую степень через 12 лет после ухода из Гарварда
Основатель Facebook Марк Цукерберг получил ученую степень в Гарварде спустя 12 лет после того, как покинул университет. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом он сам написал на своей странице в Facebook.
"Мама, я же говорил тебе, что вернусь и получу степень", — написал Цукерберг в Facebook. Цукерберг стал доктором права.
Будущий миллиардер учился в Гарварде с 2002 года. В 2004 году он стал одним из основателей социальной сети Facebook, а в следующем году ушел из университета, чтобы уделять больше времени развитию компании.