Ադրբեջանը հրադադարը խախտել է 80 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21  ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանն Արցախի զորքերի հետ շփման գծում մայիսի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը հրադադարը խախտել է 80 անգամ՝ արձակելով ավելի քան 950 կրակոց։ Այս  մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, որի հաղորդագրության մեջ նշված է. «Մայիսի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 80 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 950 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»:

Азербайджан нарушил режим перемирия 80 раз
В ночь на  21 апреля на линии соприкосновения  c арцахскими войсками Азербайджан нарушил режим перемирия 80  раз, произведя более 950 выстрелов.
Об этом Арменпресс сообщили в пресс-службе  Минобороны  Республики Арцах, в  сообщении которого говорится: ''В ночь на 21  апреля  на линии соприкосновения  арцахских и азербайджанских противоборствующих сил противник  нарушил режим прекращения огня 80  раз. В сторону армянских позиций произведено более 950 выстрелов из стрелковых орудий  разных калибров.
Передовые   части Армии обороны  Арцаха полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенно нести боевую вахту''.