Իրանը կշարունակի մեծացնել հրթիռային հզորությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսլամական հեղափոխության պահապանների զորամիավորումը կմեծացնի հրթիռային հզորությունը՝ հրթիռներ արտադրելով եւս մեկ ստորգետնյա համալիրում, որը դարձել Է թվով երրորդը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել Է զորամիավորման ռազմատիեզերական ուժերի հրամանատար Ամիր Ալի Հաջիզադեն:
«Մենք քայլ առ քայլ, աստիճան առ աստիճան առաջ ենք մղում մեր պաշտպանական ներուժը, ինչի առնչությամբ հայտարարում եմ, որ վերջին մի քանի տարում Իսլամական հեղափոխության  պահապանների զորամիավորումը հիմնել Է հրթիռների արտադրության՝ թվով երրորդ ստորգետնյա գործարանը»,- մեջբերում Է նրա խոսքը Fars գործակալությունը:
Նա նշել Է, որ Իրանի կողմից հրթիռների արտադրությունը եւ փորձարկումների անցկացումը կանհանգստացնեն եւ կնյարդայնացնեն «Իրանի թշնամիներին, այսինքն՝ ԱՄՆ-ին եւ Իսրայելին», որոնք ցանկանում են իրանցի ժողովրդին դնել թույլ դրության մեջ:
Հաջիզադեն նշել Է, որ շուտով Իրանը կստեղծի երկիր-երկիր տիպի նոր բալիստիկ հրթիռ «Դիզֆուլ» անվամբ, որն այդպես Է կոչվել ի պատիվ Իրանի հարավ - արեւմուտքում գտնվող քաղաքի, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Иран намерен продолжить наращивать ракетную мощь
Корпус стражей исламской революции (КСИР) будет наращивать ракетную мощь, производя их еще на одном подземном комплексе, ставшим третьим по счету, заявил командующий военно-космическими силами КСИР Амир Али Хаджизаде.
"Шаг за шагом, ступенька за ступенькой мы продвигаем свой оборонный потенциал вперед, в связи с чем я заявляю, что за последние несколько лет КСИР основал третий по счету подземный завод по производству ракет", — приводит агентство Fars его слова.
Он отметил, что производство и проведение Ираном испытаний ракет будет тревожить и нервировать "врагов Ирана, то есть США и Израиль", которые хотят поставить иранский народ в слабое положение,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Хаджизаде указал, что в скором времени Иран создаст новую баллистическую ракету типа земля-земля под названием "Дизфуль", названной так в честь города на юго-западе Ирана.