Երևանում կանցկացվեն Թբիլիսիի օրեր
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Երևանի քաղաքապետարանը տեղեկացնում է, որ զրուցակիցները բարձր են գնահատել Երևանի և Թբիլիսիի միջև համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում՝ միևնույն ժամանակ նշելով, որ բարեկամ քաղաքների միջև գործակցությունն ընդլայնվելու և խորանալու մեծ ներուժ ունի:
Քաղաքապետ Մարությանը և դեսպան Սագանելիձեն քննարկել են նաև այս տարվա ամռանը Երևանում Թբիլիսիի օրերի անցկացմանը վերաբերող հարցեր:

Tbilisi days to be held in Yerevan
YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS. Mayor of Yerevan Hayk Marutyan received Ambassador of Georgia to Armenia George Saganelidze.
The Yerevan City Hall told Armenpress that the officials highly valued the cooperation between Yerevan and Tbilisi in different areas, stating that, however, the partnership between the two cities has a great potential to expand and deepen.
The Yerevan Mayor and the Georgian Ambassador also discussed issues relating to holding Tbilisi days in Armenia’s capital this year in summer.