Պուտինի և Բայդենի հանդիպմանը քննարկվել են նաև տարածաշրջանային հակամարտությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ իր ամերիկացի գործընկեր Ջո Բայդենի հետ բանակցությունները լավ են անցել։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Պուտինը այս մասին հայտարարել է մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
Վլադիմիր Պուտինը հայտնել է, որ Ջո Բայդենի հետ քննարկվել է ռազմավարական կայունությունը, առևտրային հարաբերությունները, տարածաշրջանային անվտանգությունն ու կիբերանվտանգությունը:
«Մոտավորապես, հավանաբար, բոլորին հայտնի են թեմաները՝ ռազմավարական կայունություն, կիբերանվտանգություն, տարածաշրջանային հակամարտություններ, առեւտրային հարաբերություններ: Այո, խոսել ենք Արկտիկայում համագործակցության մասին», - ասել է Պուտինը:
ՌԴ և ԱՄՆ նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի եւ Ջո Բայդենի նեղ եւ ընդլայնված կազմով բանակցությունները տևել են ընդհանուր առմամբ 4,5 ժամ ՝ ներառյալ ընդմիջումը:

YEREVAN, JUNE 16, ARMENPRESS.The President of the Russian Federation Vladimir Putin announced that the talks with his American counterpart Joe Biden were effective, ARMENPRESS reports, Putin said  during a press conference.
Vladimir Putin said that strategic stability, trade relations, regional security and cyber security were discussed with Joe Biden.
"Probably everyone knows the topics: strategic stability, cyber security, regional conflicts, trade relations. Yes, we talked about cooperation in the Arctic," Putin said.
The talks between Russian and US Presidents Vladimir Putin and Joe Biden in a narrow and expanded format lasted a total of 4.5 hours, including a break.