Հայաստանում Կամբոջայի նորանշանակ դեսպանը հավատարմագրերն է հանձնել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին նոյեմբերի 24-ին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Կամբոջայի Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյլա Էատը (նստավայրը՝ Մոսկվա):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել և արդյունավետ աշխատանք է մաղթել նորանշանակ դեսպանին:
«Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների ակտիվացման, փոխգործակցության զարգացման հեռանկարների շուրջ: Անդրադարձ է եղել առևտրատնտեսական հարաբերությունների, գործարար շփումների աշխուժացմանը, ինչպես նաև կրթության, գիտության ոլորտներում համագործակցության հնարավորություններին: Երկուստեք կարևորվել է գործակցության մեծ ներուժ ունեցող ուղղություններով համատեղ աշխատանքների իրականացումը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ դեսպան Էատը նշել է, որ Կամբոջայի կառավարությունը հետաքրքրված է Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացմամբ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ մակարդակում, այդ թվում՝ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցությամբ:

Президент Армении принял верительные грамоты новоназначенного посла Камбоджи
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня принял верительные грамоты новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Камбоджа в Республике Армения Сейлу Еата (резиденция в Москве).
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, Армен Саркисян поздравил новоназначенного посла и пожелал ему плодотворной работы.
Собеседники обменялись мнениями об активизации двусторонних отношений и перспективах развития сотрудничества. Также были затронуты вопросы активизации торгово-экономических отношений, деловых контактов, а также возможности сотрудничества в сфере образования и науки. Двусторонне была подчеркнута важность совместной работы по направлениям с большим потенциалом сотрудничества.
Посол Еат отметил, что правительство Камбоджи заинтересовано в развитии отношений с Арменией как на двусторонней, так и на многосторонней основе, в том числе в рамках международных организаций.