Հայաստանում Կամբոջայի նորանշանակ դեսպանը հավատարմագրերն է հանձնել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին նոյեմբերի 24-ին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Կամբոջայի Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյլա Էատը (նստավայրը՝ Մոսկվա):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել և արդյունավետ աշխատանք է մաղթել նորանշանակ դեսպանին:
«Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների ակտիվացման, փոխգործակցության զարգացման հեռանկարների շուրջ: Անդրադարձ է եղել առևտրատնտեսական հարաբերությունների, գործարար շփումների աշխուժացմանը, ինչպես նաև կրթության, գիտության ոլորտներում համագործակցության հնարավորություններին: Երկուստեք կարևորվել է գործակցության մեծ ներուժ ունեցող ուղղություններով համատեղ աշխատանքների իրականացումը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ դեսպան Էատը նշել է, որ Կամբոջայի կառավարությունը հետաքրքրված է Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացմամբ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ մակարդակում, այդ թվում՝ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցությամբ:

Newly appointed Ambassador of Cambodia to Armenia presents credentials to President of Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 24, ARMENPRESS. Newly appointed Ambassador of the Kingdom of Cambodia to the Republic of Armenia Seyla Eat (residence in Moscow) presented credentials to President of Armenia Armen Sarkissian.
As ARMENPRESS was informed from the President’s Office, President Sarkissian congratulated and wished effective work to the newly appointed Ambassador.
The interlocutors exchanged views on the intensification of bilateral relations and the prospects for the development of cooperation. The sides also touched upon the intensification of trade and economic relations, business contacts, as well as opportunities for cooperation in the fields of education and science. The sides agreed on joint work in areas with great potential for cooperation.
Ambassador Eat noted that the Cambodian Government is interested in developing relations with Armenia both bilaterally and multilaterally, including within the framework of international organizations.