Հայտնի է դարձել «Միսս Տիեզերք» մրցույթի հաղթողը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Miss Universe մրցույթի հաղթող Է դարձել Հնդկաստանի ներկայացուցչուհի Հառնաազ Սանդհուն: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, վկայում են հեռարձակման կադրերը:
Նա թագն ստացել Է իր նախորդից՝ Անդրեա Մեսայից, որը ծնունդով Մեքսիկայից Է:
Երկրորդ տեղում Հարավաֆրիկյան Հանրապետությունից սերված ներկայացուցչուհին Է:
Մրցույթին մասնակցել են 80 երկրների աղջիկներ: Միջոցառման եզրափակիչ փուլը, որն այս տարի տոնում Է իր 70-ամյակը, կայացել Է իսրայելական Էյլաթե առողջարանային քաղաքում:
«Միսս Տիեզերքին» առաջին անգամ են ընտրում այս երկրում: Ավելի վաղ Իսրայելի զբոսաշրջության նախարար Կոնստանտին Ռազվոզովը ՌԻԱ Նովոստիին հաղորդել Էր, որ մրցույթի անցկացումն ընթանում Է ըստ պլանի, չնայած կորոնավիրուսի նոր շտամի տարածմանը:

Стала известна победительница конкурса "Мисс Вселенная"
Победительницей конкурса Miss Universe стала представительница Индии Харнааз Сандху, свидетельствуют кадры трансляции.
Она получила корону от своей предшественницы Андреа Меса родом из Мексики.
На втором месте — уроженка ЮАР. В конкурсе приняли участие девушки из 80 стран, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Финальный этап мероприятия, празднующего в этом году свое 70-летие, состоялся в израильском курортном городе Эйлате.
"Мисс Вселенную" впервые выбирают в этой стране.
Ранее министр туризма Израиля Константин Развозов сообщил РИА Новости, что в проведении конкурса все идет по плану, несмотря на распространение нового штамма коронавируса.