Հույների և հայերի միջև կապերը շատ ամուր են. Գյուլեկասը մասնակցել է Ցեղասպանության տարելիցին նվիրված միջոցառմանը
Հույների և հայերի միջև կապերը շատ ամուր են. Գյուլեկասը մասնակցել է
Ցեղասպանության տարելիցին նվիրված միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանի խորհրդարանի Ազգային պաշտպանության և արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտինոս Գյուլեկասը Սալոնիկ քաղաքում մասնակցել է Հայոց ցեղասպանության 107-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառմանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նա ծաղկեպսակ է զետեղել անհայտ զինվորի հուշարձանին:
Միջոցառման վերաբերյալ նա գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում՝ նշելով. «Հույների և հայերի միջև կապերը բազմապիսի և շատ ամուր են։ Երկու ժողովուրդները նաև միմյանց են կապված երկու Ցեղասպանություններով` Հայոց ցեղասպանությամբ և դրան հաջորդած պոնտիկ և փոքրասիական հույների Ցեղասպանությամբ»:

Greek-Armenian ties are very strong - Gioulekas participates in event dedicated to Armenian Genocide anniversary
Greek-Armenian ties are very strong - Gioulekas participates in event dedicated to Armenian
Genocide anniversary
YEREVAN, APRIL 21, ARMENPRESS. Chairman of the Standing Committee of the Hellenic Parliament on National Defense and Foreign Affairs Konstantinos Gioulekas took part in an event dedicated to the 107th anniversary of the Armenian Genocide in Thessaloniki, ARMENPRESS reports he laid a wreath at the monument to the unknown soldier.
He made a note about the event on his Facebook page, noting: "The ties between the Greeks and the Armenians are very strong and multidimensional. The two peoples are also linked by the genocides: the Armenian Genocide, followed by the Genocide of the Pontic Greeks of Asia Minor."