Հույների և հայերի միջև կապերը շատ ամուր են. Գյուլեկասը մասնակցել է Ցեղասպանության տարելիցին նվիրված միջոցառմանը
Հույների և հայերի միջև կապերը շատ ամուր են. Գյուլեկասը մասնակցել է
Ցեղասպանության տարելիցին նվիրված միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանի խորհրդարանի Ազգային պաշտպանության և արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտինոս Գյուլեկասը Սալոնիկ քաղաքում մասնակցել է Հայոց ցեղասպանության 107-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառմանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նա ծաղկեպսակ է զետեղել անհայտ զինվորի հուշարձանին:
Միջոցառման վերաբերյալ նա գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում՝ նշելով. «Հույների և հայերի միջև կապերը բազմապիսի և շատ ամուր են։ Երկու ժողովուրդները նաև միմյանց են կապված երկու Ցեղասպանություններով` Հայոց ցեղասպանությամբ և դրան հաջորդած պոնտիկ և փոքրասիական հույների Ցեղասպանությամբ»:

Председатель Постоянной комиссии парламента Греции принял участие в посвященном Геноциду армян мероприятии
Председатель Постоянной комиссии парламента Греции принял участие в посвященном
Геноциду армян мероприятии
Председатель Постоянной комиссии парламента Греции по национальной обороне и международным отношениям Константинос Гюлекас в Салониках принял участие в мероприятии, посвященном 107-й годовщине Геноцида армян. Как сообщает Арменпресс, он возложил венок к памятнику Неизвестному солдату.
Он сделал запись о мероприятии на своей странице в Facebook: «Связи между греками и армянами очень сильны во многих аспектах. Два народа также связаны двумя геноцидами: Геноцидом армян и последующим Геноцидом понтийских греков в Малой Азии».