ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը և Վրաստանի ԱԳ նախարարն անդրադարձել են Հարավային Կովկասի գործընթացներին
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը և Վրաստանի ԱԳ նախարարն անդրադարձել
են Հարավային Կովկասի գործընթացներին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը Թբիլիսիում հանդիպել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Իլիա Դարչիաշվիլիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարությունից, զրուցակիցները կարևորել են երկու հարևան և բարեկամ երկրների միջև հարաբերությունների հետևողական զարգացումն ու ընդլայնումը, ընդգծել բարձր մակարդակի փոխայցելություների կարևորությունը:
Ըստ աղբյուրի՝ անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

Chief of Staff of the Prime Minister, Georgian FM discuss processes taking place in the South Caucasus
Chief of Staff of the Prime Minister, Georgian FM discuss processes taking place in the South
YEREVAN, AUGUST 1, ARMENPRESS. Chief of Staff of the Prime Minister Arayik Harutyunyan had a meeting with Georgian Foreign Minister Ilia Darchiashvili in Tbilisi, ARMENPRESS was informed from the press service e of the Government.
The interlocutors emphasized the consistent development and expansion of relations between the two neighboring and friendly countries, stressing the importance of high-level mutual visits. Reference was made to the processes taking place in the South Caucasus region, as well as other issues of mutual interest.