Երևանի մետրոպոլիտենի կայարաններում պայթուցիկ սարքերի տեղադրման ահազանգ է ստացվել. ուղևորափոխադրումները ժամանակավորապես դադարեցված են
Երևանի մետրոպոլիտենի կայարաններում պայթուցիկ սարքերի տեղադրման ահազանգ
է ստացվել. ուղևորափոխադրումները ժամանակավորապես դադարեցված են
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 16-ին ժամը 10:05-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի մետրոպոլիտենի կայարաններում պայթուցիկ սարքեր են տեղադրված։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել մետրոպոլիտենը:
«Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի կինոլոգիական խումբը և քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական ջոկատը:
Այս պահին մետրոպոլիտենով ուղևորափոխադրումները ժամանակավորապես դադարեցված են:
Հայցում ենք Ձեր ներողամտությունը պատճառված անհարմարությունների համար»,- նշված է հաղորդագրչության մեջ:

Поступил сигнал о взрывных устройствах, установленных на станциях метрополитена: пассажирские перевозки прекращены
Поступил сигнал о взрывных устройствах, установленных на станциях метрополитена:
пассажирские перевозки прекращены
16-го августа в 10:05 в Национальный центр кризисного управления поступил звонок, что на станциях Ереванского метрополитена установлены взрывные устройства. Как передает «Арменпресс», сообщение об этом распространил метрополитен.
«На место происшествия выехали кинологическая группа Центра по осуществлению спасательных работ специального назначения Управления спасательных сил СС МЧС и инженерно-саперный отряд Коллективного центра сил гражданской обороны Управления гражданской обороны.