Միշտ կհիշեմ այն առատաձեռն օգնությունը, որն ուղարկեց Հայաստանի ժողովուրդը․ Քըլըչը շնորհակալություն է հայտնել հումանիտար օգնության համար
Միշտ կհիշեմ այն առատաձեռն օգնությունը, որն ուղարկեց Հայաստանի
ժողովուրդը․ Քըլըչը շնորհակալություն է հայտնել հումանիտար օգնության համար
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորելու հարցով Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանից թուրքական աղետի գոտի ուղարկված հումանիտար օգնության համար։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին նա գրառում է կատարել «Թվիթեր»-ի իր էջում՝ մասնավորապես շնորհակալական խոսքն ուղղելով Հայաստանի փոխարտգործնախարար Վահան Կոստանյանին ու հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման հարցով ՀՀ հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանին։
«Շնորհակալ եմ, հարգելի Վահան Կոստանյան և Ռուբեն Ռուբինյան, ձեր ջանքերի համար, որոնց շնորհիվ այս ամենը հնարավոր դարձավ։ Ես մշտապես կհիշեմ այն առատաձեռն օգնությունը, որը Հայաստանի ժողովուրդն ուղարկեց՝ օգնելու թեթևացնել Թուրքիայի երկրաշարժից տուժած գոտիներում գտնվող մարդկանց տառապանքը»,- գրել է Քըլըչը։
Նա նշել է, որ ի հավելումն փրկարարների ու տեխնիկական աջակցության, Հայաստանը 5 բեռնատարների միջոցով 100 տոննա ուտելիք, ջուր, դեղամթերք ու առաջին անհրաժեշտության այլ պարագաներ է ուղարկել։
Հիշեցնենք, որ հումանիտար օգնությունն ուղարկվել է հայ-թուրքական ցամաքային սահմանով՝ Մարգարայի կամրջով։

I will always remember the generous help sent by the people of Armenia. Kilic thanks for the humanitarian aid
I will always remember the generous help sent by the people of Armenia. Kilic thanks for
the humanitarian aid
YEREVAN, FEBRUARY 11, ARMENPRESS. The special representative of Turkey on normalization of relations with Armenia Serdar Kılıç expressed his gratitude for the humanitarian aid sent from Armenia to the Turkish disaster zone.
ARMENPRESS reports he made a note about this on his "Twitter" page, particularly thanking the Deputy Foreign Minister of Armenia Vahan Kostanyan and the special representative of Armenia on normalization of relations with Turkey Ruben Rubinyan.
" Thank you dear Vahan Kostanyan, thank you dear Ruben Rubinyan for your kind efforts to make this happen. I will always remember the generous aid sent by the people of Armenia to help alleviate the sufferings of our people in the earthquake struck region in Turkey”, Kılıç  wrote.
He noted that in addition to rescuers and technical support, Armenia sent 100 tons of food, water, medicines and other essential items by 5 trucks.
It should be reminded that the humanitarian aid was sent through the Armenian-Turkish land border, through the Margara bridge.