Հայոց բանակի օրվա  առթիվ Գեղարքունիքի մարզի բժշկական կենտրոններում կազմակերպվել է «Բաց դռների օր»
ԳԱՎԱՌ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանի նախաձեռնությամբ Գավառի, Մարտունու, Սևանի, Վարդենիսի բժշկական կենտրոններում և Ճամբարակի առողջության կենտրոնում կազմակերպվել և անցկացվել է «Բաց դռների օր»՝ Հայոց բանակի հիմնադրման 32-րդ տարեդարձի առիթով։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Գեղարքունիքի մարզպետի աշխատակազմից, «Բաց դռների օրվա» ընթացքում անվճար հիմունքներով հետազոտվելու, խորհրդատվություն կամ բուժում ստանալու հնարավորությունից օգտվել են Ղարաբաղյան պատերազմների  մասնակիցները, վիրավոր զինծառայողները, կամավորականները և սպայական անձնակազմի ընտանիքների, պատերազմի ընթացքում զոհված կամ վիրավորված զինծառայողների և կամավորների ընտանիքների անդամները։
Բժշկական կենտրոններում հետազոտություններն իրականացրել են մարզի բուժհիմնարկների և մայրաքաղաքից հրավիրված լավագույն մասնագետները։
Ողջ օրվա ընթացքում մարզի բժշկական կենտրոններում կազմակերպված բաց դռների ընթացքում բուժաշխատողներն ընդունել են առողջական տարբեր խնդիրներով դիմած շուրջ 241 քաղաքացու։

По случаю Дня Армянской армии в медцентрах Гегаркуника организован «День открытых дверей»
По инициативе губернатора Гегаркуникской области Карена Саргсяна, в медицинских центрах Гавара, Мартуни, Севана, Вардениса и Чамбаракском медицинском центре был   проведен «День открытых дверей» по случаю 32-й годовщины образования Армянской Армии.
Как сообщили Арменпресс в аппарате губернатора Гегаркуника, возможностью пройти обследование воспользовались участники карабахских войн, раненые военнослужащие, волонтеры и семьи офицеров, семьи погибших или раненых во время войны военнослужащих и добровольцев, которые бесплатно консультировались или лечились во время «Дня открытых дверей».
Исследования в медицинских центрах проводили лучшие специалисты медицинских учреждений региона, а такжеприглашенные из столицы.
За сутки в ходе открытых дверей, организованных в медицинских центрах области, медицинские работники приняли около 241 гражданина с различными проблемами со здоровьем.