ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը մասնակցեց «Հայաստան. Ստեղծենք միասին» ծրագրի աշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը հուլիսի 12-ին մասնակցեց ՀՀ Սփյուռքի նախարարության «Հայաստան. Ստեղծենք միասին» ծրագրի մեկնարկին, որն անցկացվում էր Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության, «Լույս» և «Այբ» հիմնադրամների հետ համագործակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հայոց ցեղասպանություն թանգարան-ինստիտուտում կայացած հանդիպմանը Կարեն Նազարյանը ներկայացրեց ցեղասպանության հանցագործության կանխարգելման, դատապարտման ուղղությամբ երկկողմ ու բազմակողմ հարթակներում Հայաստանի կողմից ձեռնարկվող քայլերը և այս ուղղությամբ ՀՀ մոտեցումներն ու դիրքորոշումները: ԱԳ նախարարի տեղակալը խոսեց Երևանում պարբերաբար անցկացվող «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության գլոբալ ֆորումի» արդյունքների ու ծրագրերի մասին:
Հանդիպման ավարտին նախարարի տեղակալը պատասխանեց աշխարհի տարբեր համալսարաններում սովորող հայ ուսանողների և շրջանավարտների բազմաթիվ հարցերին:

Deputy FM participates in works of “Armenia: Create Together” project
YEREVAN, JULY 14, ARMENPRESS. Deputy Foreign Minister of Armenia Karen Nazaryan on July 12 participated in the launch of the “Armenia: Create Together” project which is organized by the Ministry of Diaspora in cooperation with the Armenian General Benevolent Union, Luys Foundation and Ayb Foundation, press service of the MFA of Armenia informed “Armenpress”.
The meeting was held in the Armenian Genocide Museum-Institute.
Karen Nazaryan presented Armenia’s steps in the bilateral and multilateral platforms aimed at preventing and condemning the crime of genocide, and the Armenian stance and approaches towards that issue.
He spoke about the results and programs of “Against the Crime of Genocide” Global Forum which is regularly being held in Yerevan.
At the end of the meeting Karen Nazaryan answered numerous questions of the Armenian students and graduates studying in different universities of the world.