Արծվիկ Մինասյանն ամենայն հավանականությամբ կնշանակվի Բնապահպանության նախարար. Աղվան Վարդանյան
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Արծվիկ Մինասյանն առաջիկայում ամենայն հավանականությամբ կզբաղեցնի Բնապահպանության նախարարի պաշտոնը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը:
«Մենք երկար, տեւական հանդիպում ենք ունեցել վարչապետի հետ, քննարկել ենք առկա հնարավոր բոլոր հարցերը, նրա համար կարեւոր են տնտեսական բլոկի բարեփոխումները: Վարչապետը նոր նախարարությունում պատկերացնում է ավելի բիզնես մտածողություն ունեցող անձի»,-ասաց Աղվան Վարդանյանը՝ դրական գնահատելով Արծվիկ Մինասյանի կարողությունները Բնապահպանության նախարարության գործառույթներն իրականացնելու հարցում:
Նա նշեց, որ դաշնակցականների համար կարեւոր է ոչ թե  նախարարների հստակ թվաքանակ ունենալը, այլ առաջադրված խնդիրների լուծումը:

Acting Economy Minister likely to be appointed Nature Protection Minister – ARF Faction Secretary
YEREVAN, SEPTEMBER 26, ARMENPRESS. Acting Minister of Economy of Armenia Artsvik Minasyan will most likely assume the post of the Minister of Nature Protection, ARF faction Secretary Aghvan Vardanyan said, reports “Armenpress”.
“We held a long-lasting meeting with the Prime Minister and discussed existing all possible issues, he attaches importance to the economic bloc reforms. The PM wants a person in the Ministry having more business mentality”, he said and positively assessed Artsvik Minasyan’s abilities on implementing the functions of the Ministry of Nature Protection.
He said the ARF attaches importance to the solution of proposed issues rather than having precise number of Ministers.