Կառուցենք այնպիսի երկիր, որ մեր երեխաները երբևէ չմտածեն այն լքելու մասին.Կարեն Կարապետյան
ՍԻՍԻԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի իշխանությունները պատրաստակամ են կառուցելու այնպիսի երկիր, որ ապագա սերունդը երբևէ չմտածի այն լքելու և արտերկիր տեղափոխվելու մասին, այնպիսի երկիր, որով բոլորը կհպարտանան: Այս մասին Սիսիանում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«Պետք է կառուցենք այնպիսի պետություն, որ անկախ նրանից դա կլինի ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի, թե սովորական քաղաքացու երեխան կամ թոռը, չի մտածի այստեղից գնալու մասին: Մենք հասկանում ենք, թե ինչ ծանր լուծ, բեռ ենք վերցնում մեզ վրա և այդ գործում ներկայանում ենք մեր պատասխանատվությամբ և անհանգստությամբ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց ՀՀ վարչապետը:
Նրա խոսքով՝ երկրի հիմնական կապիտալը մարդն է, որի համար պետք է ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որ լիարժեք կարողանա օգտագործել իր ամբողջ ներուժը: «Պետք է աշխատող մարդու համար ստեղծենք բարենպաստ միջավայր»,-ասաց Կարեն Կարապետյանը:
Խոսելով պետական կառավարման համակարգի մասին, վարչապետն ընդգծեց, որ այն դեռևս լիարժեք կայացած չէ: Չունենք համակարգ, որը թույլ չի տալիս կամ սահմանափակում է յուրաքանչյուր նոր վարչապետի կամ նախարարի սխալ մոտեցումները:

Let’s build such a state that our children will never think about leaving it – says Armenia’s PM
SISIAN, MARCH 10, ARMENPRESS. Armenia’s leadership is going to build such a country so that the future generation will never think about leaving it and moving abroad, they will build such a state everyone will be proud of, Prime Minister Karen Karapetyan said in Sisian, reports “Armenpress”.
“We must build such a state that a child or grandchild of Prime Minister Karen Karapetyan or an ordinary citizen will not think about leaving it. We understand what a heavy burden we are taking on us and we show our readiness and concern over this process”, the PM said.
He said the major capital of the country is the man, and it is necessary to create such conditions for him so that he can utilize the entire potential. “We must create favorable environment for a working man”, he said.
Speaking about public administration system, the PM stated that it is not yet fully established. We still don’t have a system which will not allow or will limit the wrong approaches of every new Prime Minister or Minister.