Կառուցենք այնպիսի երկիր, որ մեր երեխաները երբևէ չմտածեն այն լքելու մասին.Կարեն Կարապետյան
ՍԻՍԻԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի իշխանությունները պատրաստակամ են կառուցելու այնպիսի երկիր, որ ապագա սերունդը երբևէ չմտածի այն լքելու և արտերկիր տեղափոխվելու մասին, այնպիսի երկիր, որով բոլորը կհպարտանան: Այս մասին Սիսիանում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«Պետք է կառուցենք այնպիսի պետություն, որ անկախ նրանից դա կլինի ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի, թե սովորական քաղաքացու երեխան կամ թոռը, չի մտածի այստեղից գնալու մասին: Մենք հասկանում ենք, թե ինչ ծանր լուծ, բեռ ենք վերցնում մեզ վրա և այդ գործում ներկայանում ենք մեր պատասխանատվությամբ և անհանգստությամբ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց ՀՀ վարչապետը:
Նրա խոսքով՝ երկրի հիմնական կապիտալը մարդն է, որի համար պետք է ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որ լիարժեք կարողանա օգտագործել իր ամբողջ ներուժը: «Պետք է աշխատող մարդու համար ստեղծենք բարենպաստ միջավայր»,-ասաց Կարեն Կարապետյանը:
Խոսելով պետական կառավարման համակարգի մասին, վարչապետն ընդգծեց, որ այն դեռևս լիարժեք կայացած չէ: Չունենք համակարգ, որը թույլ չի տալիս կամ սահմանափակում է յուրաքանչյուր նոր վարչապետի կամ նախարարի սխալ մոտեցումները:

Построим такую страну, чтобы наши никогда дети не думали покидать ее: премьер- министр Карен Карапетян
Построим такую страну, чтобы наши никогда дети не думали покидать ее: премьер-
министр Карен Карапетян
Власти Армении собираются построить такую ​​страну, чтобы будущее поколение никогда не думало о том, чтобы покинуть ее и уехать за границу, власти построят такое государство, которым все будут гордиться. Как сообщает Арменпресс, об этом в Сисиане заявил премьер-министр Карен Карапетян.
«Мы должны построить такое государство, что, независимо от того, сын или внук премьер-министра Карена Карапетяна или обычного гражданина не будет думать об уходе из него. Мы понимаем, что мы принимаем на себя тяжелое бремя, и мы показываем нашу готовность и озабоченность по поводу этого процесса», - сказал премьер.
По его словам, основным капиталом страны является человек, и необходимо создать такие условия для него, чтобы он мог использовать весь свой потенциал. «Мы должны создать благоприятные условия для рабочего человека», - сказал Карапетян.
Говоря о системе государственного управления, глава правительства заявил, что она пока еще не состоялась до конца. «У нас до сих пор нет системы, которая не позволяет или ограничивает неправильные подходы нового премьер-министра или министра», - сказал Карапетян.