«Իմ քայլը» խմբակցությունը քաղաքապետ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց է նախաձեռնել
«Իմ քայլը» խմբակցությունը քաղաքապետ Հայկ Մարությանին անվստահություն
հայտնելու գործընթաց է նախաձեռնել
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը քաղաքապետ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց է սկսել: Այդ մասին «Արմենպրես»-ի թղթակցին հայտնեց Երևանի ավագանու մեծամասնությունը կազմող խմբակցության անդամ Արմեն Կոտոլյանը:
Նրա խոսքով՝ արդեն հաջողվել է հավաքել ավագանու անդամների՝ քաղաքապետին անվստահություն հայտնելու գործընթաց սկսելու համար անհրաժեշտ 33-ից ավելի ստորագրություններ:
Հայկ Մարությանը Երևանի քաղաքապետ էր ընտրվել 2018 թ. սեպտեմբերի 23-ին տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքում: Մարությանը գլխավորում էր «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակը: «Իմ քայլը» դաշինքը ստացել էր ընտրողների ձայների ավելի քան 81 տոկոսը:

"My step" faction launches process of initiating motion of no confidence in Yerevan Mayor
YEREVAN, DECEMBER 15, ARMENPRESS. The "My step" faction of the Yerevan Council of Elders has started a process of initiating motion of no confidence in Yerevan Mayor Hayk Marutyan, Armen Kotolyan, member of the ruling faction of the Yerevan Council of Elders, told ARMENPRESS.
According to him, more than 33 signatures necessary for launching the process have already been collected by the members of the Council of Elders to initiate the process of motion of no confidence.
Marutyan was elected Yerevan Mayor in 2018, representing “My step” bloc, receiving over 81% of votes.