Արվեստագետները շնորհավորել են կին զինծառայողների Մայրության և գեղեցկության տոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բանակ-հասարակություն կապի ամրապնդմանն ուղղված միջոցառումների շրջանակում ապրիլի 5-ին պաշտպանության նախարարության զորամասերից մեկում հյուրընկալվել են կոմպոզիտոր Ռոբերտ Ամիրխանյանը, Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը, նվագախմբի տնօրեն Նորայր Նազարյանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, Մայրության և գեղեցկության տոնին ընդառաջ՝ արվեստագետները շնորհավորել են կին զինծառայողներին, մաղթել բարի ծառայություն և վստահություն հայտնել, որ կանայք զինված ուժերում իրենց ներկայությամբ դրական օրինակ և խթան են հանդիսանում մյուսների համար, նպաստում բանակի մարտունակության ամրապնդմանը, առավել նվիրված և համախմբված ծառայության կազմակերպմանը։
Ըստ աղբյուրի՝ հանդիպման ավարտին Ռոբերտ Ամիրխանյանը զինծառայողների համար կատարել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի օրհներգը՝ «Երազի իմ երկիր հայրենին»։

Работники искусств поздравили женщин-военнослужащих с Днем материнства и красоты
В рамках мероприятий, направленных на укрепление связей армия-общество, 5 апреля в одной из воинских частей Министерства обороны побывали композитор Роберт Амирханян, художественный руководитель и главный дирижер Национального филармонического оркестра Армении Эдуард Топчян, руководитель оркестра Норайр Назарян.
Как  сообщили Арменпресс в Министерстве внутренних дел Республики Армения, ко  Дню материнства и красоты артисты поздравили женщин-военнослужащих, пожелали им доброй службы и выразили уверенность, что женщины в вооруженных силах являются положительным примером и стимулом для других, способствуют укреплению боеспособности армии, организации более преданной и сплоченной службы.
Согласно источнику, в завершение встречи Роберт Амирханян исполнил перед военнослужащими гимн Вооружённых сил Республики Армения «Страна моей мечты».