Մարադոնային դուր է եկել Բալեկյանի խաղը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արգենտինական «Խիմնասիա»-ի գլխավոր մարզիչ Դիեգո Մարադոնան խոսել է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի և «Ուրական»-ի հարձակվող Նորբերտո Բրիասկո-Բալեկյանի մասին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Արգենտինայի առաջնության 18-րդ տուրում մրցել են «Խիմնասիա»-ն և «Ուրական»-ը: Հանդիպման ավարտից հետո Մարադոնան խոսել է նաև Բալեկյանի մասին. «Հսկա տղա է, ինձ դուր եկավ: Շնորհավորում եմ նրա թիմին»,-ասել է Մարադոնան:
Նորբերտո Բրիասկո-Բալեկյանը Արգենտինայի ընթացիկ առաջնությունում դարձել է երկու գոլի հեղինակ: Հայաստանի հավաքականի կազմում հանդես է գալիս 2018 թվականից:

Марадоне понравилась игра Балекяна
Главный тренер аргентинской “Химнасии” Диего Марадона обратился к форварду национальной сборной Армении по футболу и “Уракана” Норберто Бриаско-Балекяну.
Как передает «Арменпресс», в 18 туре чемпионата Аргентины встретились “Химнасия” и “Уракан”. По окончании встречи Марадона говорил также и о Балекяне. “Грандиозный мальчик, он мне понравился. Поздравляю его команду”, - сказал Марадона.
Норберто Бриаско-Балекян в текущем чемпионате Аргентины уже стал автором двух голов. В составе сборной Армении он выступает с 2018 года.