Microsoft-ը ցուցադրել Է Windows 10-ի նոր դիզայնը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Microsoft կորպորացիան Սիեթլում Build 2017 մշակողների խորհրդաժողովում ծանուցել Է Windows 10-ի հաջորդ խոշոր նորացումը: Նաեւ ներկայացվել Է համակարգի նոր դիզայնը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է մամուլի տեղեկագրում:
Նորացումն ստացել Է Fall Creators Update անվանումը եւ պատրաստ կլինի աշնանը: Գործառական համակարգի եւ համակարգային հավելվածների արտաքին տեսքը կփոփոխվի Fluent Design System կոչվող նոր հայեցակարգին համապատասխան: Դրա հիմքում ընկած են անցումների տարբեր Էֆեկտների օգտագործումը եւ նոր անիմացիաներ:
Դրա հետ մեկտեղ, ընկերությունը ներկայացրել Է մի քանի նոր ծրագրեր եւ ծառայություններ: Դրանցից մեկը Story Remix խմբագիրն Է, որն արհեստական ինտելեկտի հիման վրա տեսահոլովակներ Է ստեղծում օգտատիրոջ լուսանկարներից եւ տեսագրություններից: Նաեւ ներկայացվել Է Timeline ինտերֆեյսը, որը ցույց Է տալիս, թե ինչի վրա Է աշխատել օգտատերը եւ նրան վերադարձնում Է ավելի վաղ բացված ֆայլեր, ծրագրեր եւ կայքեր:

Microsoft показала редизайн Windows 10
Корпорация Microsoft в рамках конференции для разработчиков Build 2017 в Сиэтле анонсировала следующее крупное обновление Windows 10. Также была представлен новый дизайна системы, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Обновление получило название Fall Creators Update и выйдет осенью. Внешний вид ОС и системных приложений будет изменены в соответствии с новой концепцией под названием Fluent Design System. В его основе лежит использование различных эффектов переходов и новые анимации.
Вместе с этим, компания представила несколько новых программ и сервисов. Одним из них редактор Story Remix, который на основе искусственного интеллекта создает ролики из фотографий и видео пользователя. Также был представлен интерфейс Timeline, который показывает, над чем работал пользователь и возвращает его к ранее открытым файлам, программам и сайтам.