Ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորված զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:   Արցախի Պաշտպանության բանակը մանրամասներ է ներկայացրել շփման գծում վիրավորված զինծառայողի առողջական վիճակի վերաբերյալ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Արցախի Հանրապետության ՊԲ-ն տեղեկացնում է, որ վիրավոր զինծառայողի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:
«Ինչպես տեղեկացրել էինք, օգոստոսի 1-ին վիրավորում էր ստացել ՊԲ  զինծառայող  Ալբերտ Վլադիկի  Բախշիյանը: Վիրավոր զինծառայողի վիճակը բավարար է: Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում»,-ասված է հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղ Արցախի ՊԲ-ն տեղեկացրել էր, որ Արցախի Հանրապետության հյուսիսային և հյուսիս-արևմտյան սահմանագոտու մի շարք հատվածներում օգոստոսի 1-ին, ժամը 09:00-ից սկսած, ադրբեջանական ստորաբաժանումները դիմել են սադրանքի՝ կատարելով շփման գիծը հատելու փորձեր, որոնք կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների ուժերով:

Artsakh soldier wounded in latest Azeri attack expected to recover
YEREVAN, AUGUST 2, ARMENPRESS. The serviceman of the Artsakh Defense Army who was wounded on August 1 by Azeri forces on the line of contact is in satisfactory condition and is expected to recover, the Artsakh military said.
“As reported earlier, Defense Army serviceman Albert Bakhshiyan was wounded on August 1. The condition of the wounded serviceman is satisfactory. His life is not in danger,” the Defense Army said.
On August 1, Azerbaijani troops attempted to cross the line of contact into Artsakh from the northern and north-western directions. The attempts were thwarted by Defense Army countermeasures.