Ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորված զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:   Արցախի Պաշտպանության բանակը մանրամասներ է ներկայացրել շփման գծում վիրավորված զինծառայողի առողջական վիճակի վերաբերյալ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Արցախի Հանրապետության ՊԲ-ն տեղեկացնում է, որ վիրավոր զինծառայողի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:
«Ինչպես տեղեկացրել էինք, օգոստոսի 1-ին վիրավորում էր ստացել ՊԲ  զինծառայող  Ալբերտ Վլադիկի  Բախշիյանը: Վիրավոր զինծառայողի վիճակը բավարար է: Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում»,-ասված է հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղ Արցախի ՊԲ-ն տեղեկացրել էր, որ Արցախի Հանրապետության հյուսիսային և հյուսիս-արևմտյան սահմանագոտու մի շարք հատվածներում օգոստոսի 1-ին, ժամը 09:00-ից սկսած, ադրբեջանական ստորաբաժանումները դիմել են սադրանքի՝ կատարելով շփման գիծը հատելու փորձեր, որոնք կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների ուժերով:

Жизнь военнослужащего, получившего ранение в результате азербайджанской провокации, вне опасности
Армия обороны Арцаха сообщила подробности о состоянии здоровья военнослужащего, получившего ранение на линии соприкосновения. Как передает «Арменпресс», Армия обороны  Республики Арцах сообщает, что состояние здоровья раненого военнослужащего оценивается как удовлетворительное.
«Как мы уже сообщали, 1 августа ранение поучил военнослужащий ВС Альберт Владикович Бахшиян. Состояние раненого военнослужащего удовлетворительное. Его жизни ничего не угрожает», - говорится в сообщении АО.
Ранее Армия обороны Арцаха сообщила, что на ряде участков северной и северо-западной приграничной зоны Республики Арцах 1 августа, начиная с 09:00, азербайджанские подразделения прибегли к провокациям, предприняв попытки перейти линию соприкосновения. Провокации были пресечены силами подразделений Армии обороны Арцаха.